Nehtová rovnátka        

Objednávky : 603 720 971

PRINCIP NEHTOVÉ KOREKTURY - NEHTOVÝCH ROVNÁTEK
Dlouhodobým tlakem jemné síly působit na okraje nehtu, aby došlo k jejich postupnému narovnání. Délka rovnání je přímo úměrná mnoha faktorům, jakými jsou dědičné vlivy, rozsah poškození a příčina, zdravotní stav nehtu a okolní tkáně, obuv, pohybové aktivity, spolupráce a disciplína.

Obvykle je třeba na aktivaci rovnátka docházet jednou měsíčně po dobu cca 6 - 8 měsíců. Poté je třeba v horizontu jednoho roku provádět opatření zamezující případné recidivě.

Narovnání nehtu má po sundání rovnacího aparátku trvalý charakter za předpokladu, že již nehet nebude chybně vystřiháván, okraje nehtu nebudou vyříznuty, nedojde k mechanickému poškození nehtu a nebude na nehet působit tlak z obuvi a jiná mikrotraumata.

Délka rovnání a léčba nehtu je závislá na spolupráci a disciplíně klienta, dědičné dispozici, zdravotním stavu, vhodné obuvi a pohybové aktivitě.

Podofix® – aktivní nalepovací značková rovnátka (špony) Podofix® jsou inovativní způsob pro odstranění všech typů zarostlých nebo deformovaných nehtů. Tato metoda korekce nehtů je vhodná téměř pro každého, včetně dětí a diabetiků. Pomocí této metody se mohou pacienti vyhnout chirurgické zákroku. Nástup účinku této metody je velmi rychlý, časově nenáročný a hlavně zcela bezbolestný. Špony se aplikují na povrch nehtu. Integrovaný aktivační drátek na nehet přenáší svou tažnou sílu. Tato rovnátka jsou určena pro jednorázovou aplikaci na nehet. Nehtové rovnátko postupně odrůstá s nehtem. Časová náročnost zákroku je individuální.

 Cena aplikace 390,-

Aplikace drátkových špon PODOPHARM® - na konci každého ramena špony se vyrobí háčky, které se zasouvají pod okraje nehtu. Mezi oba konce se vloží utahovací smyčka z pevného drátku. Následně se smyč ka dotahuje, dokud se nedosáhne požadovanéhonapětí, které vzniká uprostřed a nadzdvihuje okraje nehtu, a tím zmírňuje tlak na okolní tkáně. Podporuje tak přirozený růst nehtu a návrat do jeho původního tvaru. Po utažení se odstřihnou přebyteč né drátky, obrousí a př ekryjí vytvrzovacím gelem. Drátková nehtová špona PODOPHARM®se může posunutím v průběhu ošetření použít až 3x.

Cena aplikace 750,-
Orthonyxie
Orthonyxie je obor, který se zabývá rovnáním nehtů (ORTHOS= rovný + ONYX = nehet). Podobně jako se orthodoncie zabývá rovnáním zubů pomocí zubních rovnátek, orthonyxie se zabývá rovnáním nehtů pomocí nehtového rovnátka (špony).